04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    למה כדאי לחסוך לפנסיה מגיל צעיר?
    רמת החיים שלנו ורווחתנו הכלכלית לאחר גיל הפרישה, תלויות כמעט לחלוטין בחיסכון הפנסיוני שאנו צוברים במהלך שנות העבודה. כדאי שנתאים את עצמנו למציאות

אתר YNET


כמה כסף יהיה לנו בעת שנפרוש? השאלה הזו מטרידה לא מעט אנשים. לצערנו, היא מתחילה להטריד בעיקר לקראת גיל הפרישה, אך חשוב לדעת שההשפעה שלנו על התשובה לשאלה הזו, מתחילה כבר לפני גיל 30.
סקר שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לפני כשנה, מעלה כי ל-61% מבני 60 ומעלה שאינם עובדים או מחפשים עבודה - גם אין הסדר פנסיה. מהנתונים עולה כי גם אלו שכן חסכו מתקשים לעמוד בהוצאות החודשיות, לאחר שהפסיקו לעבוד.
על פי נתוני הסקר, 82% מבני ה-60 ומעלה שחסכו לפנסיה מצליחים כיום לכסות את הוצאותיהם החודשיות, לעומת 54% בלבד מאלו שלא חסכו לפנסיה. אין זה אומר שהקצבה של אלו שחסכו לפנסיה נדיבה במיוחד. בקרב אלו שמקבלים קצבה חודשית, 32% מקבלים קצבה הנמוכה מ-4,000 שקל בחודש. 30% מקבלים קצבה השווה לפחות ממחצית משכר הנטו שהרוויחו בחודש האחרון לעבודתם.
סקר הלמ"ס ניסה גם לענות על השאלה - מה חושבים בני 20 ומעלה על מצבם העתידי בתחום הפנסיה. מהסקר עלה כי רוב הצעירים מודעים לכך שהחיסכון לפנסיה חשוב, אך אינו מספיק כשלעצמו. 73% מהמשתתפים בסקר ציינו כי הם צופים ירידה ברמת חייהם לאחר הפרישה לגמלאות.
 
אז כמה כסף יהיה לנו באמת כשנפרוש?
ההכנסה העתידית שלנו בגיל הפנסיה מורכבת משלושה רבדים: הרובד הבסיסי הוא קצבת הזקנה שנקבל. בכמה כסף מדובר? סכום קצבת הזקנה הבסיסית החודשית ליחיד הוא 1,531 שקל ולזוג 2,301 שקל. גם אם נוסיף לכך תוספת ותק (למי שהיה מבוטח בביטוח לאומי מעל 10 שנים) וכן תוספת בגין דחיית קבלת הקצבה, נגיע לסכום של פחות מ...
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים