04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    העלאת גיל הפרישה של נשים לא תהיה אוטומטית,
תוקם ועדה לנושא
    הח"כיות גלאון ויחימוביץ' מחו בדיון בוועדת הכספים שיזמו, לאחר ש"כלכליסט" חשף כי אם לא תוקם ועדה ציבורית, גיל הפרישה לנשים יעלה באופן אוטומטי לגיל 64 בשנה הבאה. יחימוביץ': "20% מהנשים העובדות נפלטות לפני גיל 60 ולא מוצאות עבודה אחרת. זה להשליך אותן בלי פנסיה ובלי קצבת זקנה"

רוני זינגר, כלכליסט


העלאת גיל הפרישה לנשים לא תתבצע באופן אוטומטי, וכי תוקם ועדה לבחינת הנושא שתגיע לפתרונות בנושא בהסכמה, ולא באופן חד צדדי. כך הבהיר ראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי לחברות הכנסת זהבה גלאון ושלי יחימוביץ׳, בתום הדיון שהתקיים בוועדת הכספים בנושא העלאת גיל הפרישה של נשים.
לוי וסגניתו, יעל מבורך, נועדו עם גלאון ויחימוביץ׳ שיזמו את הדיון בוועדה. הללו הבהירו כי בניגוד לחששות שעלו באחרונה לפיהן גיל הפרישה יעלה באופן אוטומטי, כיוון ששר האוצר טרם קיבל החלטה בעניין, הרי שגיל הפרישה יוותר לפי שעה על כנו כלומר 62. האוצר יקים בקרוב ועדה כפי שזו אף אמורה לקום על פי ניסוח החוק, והיא תגבש המלצות בנושא שיועברו לאישור שר האוצר וועדת הכספים.
 
"לא על גבן על גבן של הנשים החלשות"

"לא ניתן לייצב את מצבן של קרנות הפנסיה וקופת הביטוח הלאומי על גבן של הנשים החלשות. מדובר בחיסכון של 700 מיליון שקל בשנה לקופת הביטוח הלאומי. 40 אלף נשים שיביאו לחיסכון הזה אם גיל הפרישה יעלה, ואנחנו לא ניתן לסגור גרעונות תקציביים על גבן של הנשים", אמרו גלאון ויחימוביץ׳ בדיון.
הדיון מתקיים הבוקר לבקשתן של חברות הכנסת, ביחד עם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, וזאת לאחר ש"כלכליסט" חשף כי אם לא תוקם לאלתר ועדה ציבורית בנושא העלאת גיל הפרישה שתביא בעניין מסקנות לשר האוצר, הרי שגיל הפרישה יעלה באופן אוטומטי ל....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט               
                 
   
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים