פנסיה: יוצאים לסבב בקיבוצים
באדיבות אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית 
פורסם באתר הקיבוצים  http://www.kibbutz.org.il
 
 
צוות הפנסיה התנועתי, בראשות מנהלת אגף החברה, רינת גלילי (נירים), פועל ליישום המלצות התנועה לקיבוצים, כפי שהתקבלו בכינוס מועצת התנועה.

כדי לעקוב אחר החלטות המועצה, סוכם, בשלב הראשון, יאסף בשבועות הקרובים מידע מהקיבוצים על ידי אגף המלווים, של גובה הפנסיה המשולם בפועל. בראשית השבוע הוחלט על צוות מצומצם שיתחיל פגישות עם הנהלות הקיבוצים העומדים בתקנות המחייבות, אך מתקשים לעמוד בהמלצות התנועה - קצבת פנסיה לפחות בגובה של 40% מהשכר הממוצע במשק, בזמן סביר, ותוספת של 25% מסכום הקצבה, לפנסיונר יחיד.

להבהרת עמדת התנועה בקיבוצים יישלח בימים הקרובים לכל הקיבוצים מסמך המלצות התנועה בנושא הפנסיה, שהתקבל במועצת התנועה.

המסמך התנועתי מתייחס גם לאופן סגירת הפער בין "פנסיית הבסיס" לבין "הפנסיה ההוגנת". זה ישולם לגמלאי על-פי יכולתו של הקיבוץ, בהתחשב בוותק החבר, בכללים החלים בתקנות הערבות לגבי חבר בגיל העבודה, ובהתייחס למודל שיוך הנכסים או פירותיהם הנהוג בקיבוץ.

בסוגיית המיסוי מומלץ כי קצבאות הביטוח הלאומי, וייעודיות אחרות, לא ימוסו במס פנימי כלשהו. פנסיית הבסיס (לרבות התוספת ליחיד) לא תמוסה במס פנימי בשיעור העולה על 20% מגובה הקצבה. הכנסות הגמלאי ששיעורן גבוה מפנסיית הבסיס ימוסו פנימית על-פי החלטות הקיבוץ, שגם יעגן בתקנונו את החלטותיו הנוגעות לפנסיה. עוד נקבע כי חברי הקיבוץ בגיל העבודה יחויבו בהפקדה לצבירה פנסיונית בהתאם להחלטות הקיבוץ, תוך הימנעות מפדיון כספים אלה למטרות אחרות.

באשר לחילוקי דעות בקיבוץ בעניין הפנסיה, אלה יובאו לבירור תנועתי או לבירור בפני מוסד אחר בהסכמה. 
 
 

 
 
פנסיה מומלצת ליחיד 125% מפנסיית הבסיס
פנסיה מטרה הוגנת 50%
פנסיה מומלצת 40%
פנסיית הבסיס על פי הרשם
35% מהשכר הממוצע
השכר הממוצע במשק - נתוני ינואר 2012
3720
4251
3401
2976
8502
ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333
  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב