למי נאמנים סוכני הביטוח???
מאת: אסא ששון, אתר דה מרקר 

 
 
כשחברות הביטוח מעוניינות לצוד מבוטחים, הן עושות זאת באמצעות תמרוץ צבא המשווקים שלהן – סוכני הביטוח. בתמורה לגיוס מבטיחות חברות הביטוח לסוכנים בנוסף למענקים כספיים נדיבים (שעשויים להגיע למיליוני שקלים) פרסים שונים בעלי שווי חומרי לא מבוטל.
ב–2013, למשל, יכלו הסוכנים שרשמו את הגיוסים הגבוהים ביותר לבית ההשקעות אקסלנס לנסוע לחמישה ימים ללאס וגאס. סיסמת המבצע של אקסלנס היתה: "מה שקורה בווגאס נשאר בווגאס". היו גם הטבות נוספות, כמו טיול מזחלות בלפלנד של בית ההשקעות פסגות ואירוח של בית ההשקעות אלטשולר שחם במירוץ פורמולה 1 בגרמניה.

"כדי לעמוד מול פיתוי כזה צריך הסוכן להיות כמעט קדוש. נודה על האמת, רובנו רחוקים מלהיות קדושים"

כדי לעמוד ביעדי גיוס הכספים, מפעילים סוכני הביטוח את מיטב יכולות המכירה שלהם על הלקוחות, שכן כדי לנייד לקוח מחברה אחת לאחרת הוא נדרש למלא מסמך הנמקה ובו הוא מסביר מדוע העברת הכספים בחיסכון הפנסיוני של הלקוח אכן תיטיב עמו. הסוכנים מנצלים את חוסר הבנת הלקוחות בכל מה שקשור לחיסכון פנסיוני, שכן למרות החשיבות הרבה של החיסכון הזה - רובנו מעדיפים להדחיק את הלמידה של העניין, וכתוצאה מכך את ההבנה הכרוכה בו. כך, אנחנו מוצאים את עצמנו תלויים לחלוטין בייעוץ של סוכן הביטוח.
יש לא מעט סוכני ביטוח, שפועלים בצורה מקצועית ויועצים ללקוח לפי מיטב הבנתם המקצועית, ומטרתם היא למקסם את הכיסוי הביטוחי של הלקוח שלהם בכל התחומים: פנסיוני, אלמנטרי, בריאות וסיעוד. ואולם, בדומה לסוכני מכירות אחרים, גם שכרם סוכני הביטוח נשען על עמלות שהם מקבלים מחברות הביטוח שאת מוצריה הם מוכרים. החברות מצדן מוכנות לתגמל את סוכני הביטוח. ככל שהתגמול גבוה יותר, כך הדילמה של הסוכנים מסובכת יותר. הם צריכים להחליט מה הם מעדיפים: לרכוש ללקוח מוצר שמתאים לו, או למכור לו מוצר קצת פחות מתאים אך כזה שיניב לסוכן את התמורה הגבוהה ביותר.....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר

ליצירת קשר לחץ כאן
 

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב